טיול לטנזניה

טיול לטנזניה מצפון לדרום

יום 1: תל אביב- אדיס אבבה- דאר א סלאם 

נצא בטיסת אתיופין אייר-ליינס לעיר דאר אסלם, בירתה המסחרית של טנזניה, אשר נמצאת לחופו של האוקיינוס ההודי. לאחר ההגעה למלון נצא לסיור בעיר.
לינה ב- Southern Sun (הולידי אין)

ימים 2-4: דאר א סלאם- שמורת סלו 

לאחר ארוחת בוקר נטוס לשמורת סֶלו (Selous Game Reserve) (55,000 קמ”ר) שמורת הטבע הגדולה ביותר באפריקה אשר הוכרזה ע”י אונס”קו כאתר מורשת עולמי.
עושר מיני בעלי החיים בסלו גדול במיוחד שכן הודות למיקומו יש בו הרכב ייחודי של מינים מזרח אפריקאים ומינים דרום אפריקאים, מקומיים ונודדים ומגוון גדול במיוחד של ציפורים, מעל 440 מינים. בשמורה זו נמצא אחד הריכוזים הגדולים ביותר של פילים (כ-60,000) וניתן למצוא בה אנטילופות סוס ייחודיות כגון הרואאן (Roan), הקודו (Kudu) והסייבל (Sable) וכן תת מין של גנו. בסלו חיים כ-1300 זאבים טלואים (African Hunting Wild Dogs) מין נדיר הנמצא בסכנת הכחדה ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות חבורות המונות עשרות פרטים! בשייט על נהר הרופיג’י העצום (Rufiji River) נצפה מקרוב בקבוצות היפופוטמים (בשמורה כ-40,000 פרטים), קרוקודילים, כוח הנילוס ונגיע לאי קטן עליו מקננים מאות עופות מים כגון כפן, פסוק מקור ומיני מגלנים.
נלון בשלושת הלילות הבאים בשמורה, בשני לודג’ים של רשת סרנה באיזור נהר הרופיג’י ומהם נצא לנסיעות ספארי בשמורה, סיור רגלי ושייט על הנהר.
לינה ב- Mivumo Serena

ימים 5-6: סלו- מניארה – סרנגטי

לאחר ארוחת הבוקר נטוס לשמורת אגם מניארה,  ומשם נצא מערבה לעבר שמורת הסרנגטי זוהי שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג’ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. היומיים הבאים יוקדש לספארי מדהים בשמורה, התחקות אחר בעלי החיים הנדירים שהמטרה הגדולה מכולם היא להשיג תמונתם של חמשת הגדולים הלא הם האריה, הנמר, הבופאלו, הקרנף והפיל וכמובן שלא נוותר גם על הג’ירפה האדירה הברדלס המהיר וההיפופוטם המגושם.
לאחר היום המופלא בשמורה נשים פעמינו לעבר הלודג’ המדהים.
לינה ב- Bilila Kempinsky

יום 7 : סרנגטי – עמק אולדובאי – כפר מסאי – נגורונגורו  הפארק הלאומי מניארה
היום ניסע אל רמות הנגורונגורו. יום שלם יוקדש לסיורים מרתקים בתוך המכתש המפורסם ביותר באפריקה שנוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש הנגורורנגורו. כתוצאה מקריסת ההר נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי בגודל עצום, שקירותיו התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש הנגורונגורו נוכל לצפות במגוון גדול של  מיני בעלי חיים האופייניים למזרח אפריקה, ביניהם: אריות, קרנפים, צבועים, בופאלו, פילים, עדרי גנו, זברות ומיני עופות שונים כגון: פלמינגו, יענים ועופות דורסים.
מכתש נגורונגורו הוא חלק מ”אזור השימור נגורונגורו”, הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק”ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא גם ביתם של המסאים, רועי הבקר.
לאחר יום הסיור המופלא, נשים פעמינו אל הלודג’ .
לינה ב- Manyara Serena

ימים 8-9:  מניארה- ארושה – אדיס אבבה – ת”א 
עם בוקר נצא אל ארושה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. נחיתה בתל אביב בוקר למחרת.

ממפים את נדידת העדרים

בשנתיים האחרונות התחלנו לעקוב מקרוב אחרי תנועת העדרים ברחבי הסרנגטי.
באמצעות המטיילים, המדריכים והנהגים שלנו, התחלנו לתעד את תנועת העדרים במשך השנה.
בנוסף, אנו נעזרים בצוותי המטוסים המקומיים בטנזניה כדי לאתר את מיקום העדרים המדוייק. 
את סיכומי שנת 2017 ושנת 2018 תוכלו לראות בעמוד מיפוי הנדידה.
את תנועת העדרים בשנת 2019 תוכלו לראות במפה המלווה את האתר ואת הפרוייקט. טיילתם בטנזניה? צילמתם את עדרי הגנו?  שלחו לנו את התיעוד דרך הכפתור המצורף ותוכלו לתרום לפרוייקט תיעוד הנדידה הגדולה.

לקבלת הצעה לטיול לטנזניה מחברת Travel To Tanzania, חברה מקומית טנזנית המתמחה במתן שירותים ותשתיות לטיולי ספארי בטנזניה

מסלולים נבחרים

עם עולם אחר

טיסה ישירה

טיסה ישירה

© כל הזכויות שמורות לטיול לטנזניה | עולם אחר | תכנות וקידום: דיגיטל אקספרס מרקטינג