טיול לטנזניה

טיול לטנזניה כולל ביקור בפארק הלאומי ארושה

טנזניה, השוכנת במזרח אפריקה, על גדות האוקייאנוס ההודי, בין חופיה יום 1: תל אביב – קילימנג’רו – מניארה 

נצא בטיסת אתיופיאן איירליינס מנמל התעופה בן גוריון לאדיס אבבה ומשם בטיסת המשך לשדה התעופה קילימנג’רו שבטנזניה. לאחר הנחיתה, בשעות הצהריים ניסע אל איזור מניארה נתמקם במלון המצוי על שפת מצוק “העתקים” שממנו נשקף נוף מרהיב של האגם.
לינה ב- Manyara Serena

ימים 3-2: מניארה – סרנגטי 
לאחר ארוחת הבוקר המוקדמת נצא מערבה לעבר שמורת הסרנגטי זוהי שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג’ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. היום כולו יוקדש לספארי מדהים בשמורה, התחקות אחר בעלי החיים הנדירים שהמטרה הגדולה מכולם היא להשיג תמונתם של חמשת הגדולים הלא הם האריה, הנמר, הבופאלו, הקרנף והפיל וכמובן שלא נוותר גם על הג’ירפה האדירה הברדלס המהיר וההיפופוטם המגושם. 
לאחר היום המופלא בשמורה נשים פעמינו לעבר הלודג’ המדהים.
לינה ב- Serengeti Serena


ימים 5-4 : סרנגטי – עמק אולדובאי – כפר מסאי – נגורונגורו 

היום ניסע אל רמות הנגורונגורו. בדרך נתעכב בעמק אולדובאי בו התגלו עצמותיו של האדם הקדמון שחי לפני מיליון וחצי שנים. משם נמשיך לביקור מרתק במניאטה (כפר) של שבט המסאי. בתום הביקור נמשיך לשטח השימור של  הנגורנגורו. יום שלם יוקדש לסיורים מרתקים בתוך המכתש המפורסם ביותר באפריקה שנוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש הנגורורנגורו. כתוצאה מהקריסת ההר נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי בגודל עצום, שקירותיו התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש הנגורונגורו נוכל לצפות במגוון גדול של  מיני בעלי חיים האופייניים למזרח אפריקה, ביניהם: אריות, קרנפים, צבועים, בופאלו, פילים, עדרי גנו, זברות ומיני עופות שונים כגון: פלמינגו, יענים ועופות דורסים. 
מכתש נגורונגורו הוא חלק מ”אזור השימור נגורונגורו”, הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק”ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא גם ביתם של המסאים, רועי הבקר.
לאחר יום הסיור המופלא, נשים פעמינו אל הלודג’ הממוקם על שפת הקלדרה ממנו נשקף נוף מרהיב אל תחתית המכתש.
לינה בלילה הראשון ב- Ngorongoro Serena
לינה בלילה השני ב- Farm House

יום 6 : נגורנגורו – אגם אייסי (בני שבט ההדזבה ושבט הדטוגה) 
לאחר ארוחת הבוקר המוקדמת ניסע בדרך משובשת למדי אל אגם איסיי. כאן נצטרף אל סדר היום של בני שבט ההדזבה (Hadzapi). בני השבט חיים חיי ציידים ולקטים כמנהגם במשך אלפי שנים. הגברים נוהגים לצאת בשעות הבוקר אל מסע הצייד היומי. לאחר ארוחת הצהריים נבקר בכפר של בני שבט הדטוגה בני שבט זה מצלקים את עור הפנים בצורות סימטריות כסימני יופי,שומרים על לבוש מסורתי העשוי מעור ומקיימים אורח חיים נוודי למחצה. בתום הביקור ניסע לאיזור קראטו, אזור חקלאי בנוף מרהיב. נתמקם ללינת לילה בלודג’ סמוך לאזור.
לינה ב- Manyara Serena

יום 7: שמורת אגם מניארה – ארושה
לאחר ארוחת הבוקר המוקדמת נצא לסיור בשמורת אגם מניארה, בתחתית הבקע הסורי-אפריקני, החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה.
שמורת מניאה קטנה, אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם. חוויה נוספת שמזמנת שמורת מניארה היא צפייה באריות, הנוהגים לטפס על עצי השיטה הגבוהים כדי להימלט מחום הצהריים. בתום הסיור ניסע  איזור ארושה אליה נגיע לארוחת וערב ולינה.
לינה ב-Mountain Village

ימים 9-8:  ארושה – אדיס אבבה – ת”א 
עם בוקר נצא אל שמורת ארושה הממוקמת למרגלות הר מרו. השמורה מציעה למבקרים בה מגוון בתי גידול: יער גשם מרהיב עם מטפסים, שרכים, פרפרים, ציפורים וקופים, ביניהם קופי קולובוס לבן-שחור; מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו), ובו סלעים חלקים ומצוקים; בתחתית המכתש אזור ביצה, שבו רועים בופאלו ומינים שונים של אנטילופות; אגמי מומלה, בצפון השמורה, משמשים בית לאלפי פלמינגו, עיטם קולני ומגוון עופות נוספים, וכן לפרסתנים רבים כמו זברות וג’ירפות. 

לאחר הסיור נצא להתארגנות אחרונה במלון ומשם לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

ממפים את נדידת העדרים

בשנתיים האחרונות התחלנו לעקוב מקרוב אחרי תנועת העדרים ברחבי הסרנגטי.
באמצעות המטיילים, המדריכים והנהגים שלנו, התחלנו לתעד את תנועת העדרים במשך השנה.
בנוסף, אנו נעזרים בצוותי המטוסים המקומיים בטנזניה כדי לאתר את מיקום העדרים המדוייק. 
את סיכומי שנת 2017 ושנת 2018 תוכלו לראות בעמוד מיפוי הנדידה.
את תנועת העדרים בשנת 2019 תוכלו לראות במפה המלווה את האתר ואת הפרוייקט. טיילתם בטנזניה? צילמתם את עדרי הגנו?  שלחו לנו את התיעוד דרך הכפתור המצורף ותוכלו לתרום לפרוייקט תיעוד הנדידה הגדולה.

לקבלת הצעה לטיול לטנזניה מחברת Travel To Tanzania, חברה מקומית טנזנית המתמחה במתן שירותים ותשתיות לטיולי ספארי בטנזניה

מסלולים נבחרים

עם עולם אחר

טיסה ישירה

טיסה ישירה

© כל הזכויות שמורות לטיול לטנזניה | עולם אחר | תכנות וקידום: דיגיטל אקספרס מרקטינג