טיול לטנזניה

טיול לטנזניה בעונת הנדידה

טנזניה, השוכנת במזרח אפריקה, על גדות האוקייאנוס ההודי, בין חופיה הבתוליים של זנזיבר, לנופיה הפראיים של היבשת, תוכלו למצוא חבל ארץ קסום בו הטבע מתעורר לחיים במלוא הדרו. 

אם חלמתם לצאת לספארי באפריקה, טיול לטנזניה יהיה היעד במאי-יוני מתרכזים עדרי גנו וזברות, כמיליון וחצי בעלי חיים, בדרום הסרנגטי שם מתחילה עונת הנדידה. העדר הענק משרך את דרכו צפונה , מאות אלפי עגלים וסייחים צעירים שעבורם זו הנדידה הראשונה במחזור החיים. המישורים הם רקע לדרמה עוצרת נשימה של מעגל חיים ומוות. טורפים רבים: צבועים, אריות, ברדלסים ונמרים אורבים לעדרים החולפים עד הגיעם אל המכשול הגדול ביותר הניצב בפניהם בסרנגטי נהר הגרומטי, העשיר בבעלי חיים: היפופוטמים, ברדלסים, אריות וצבועים מנומרים. על גדות הנהר יער סבוך המאכלס קופי קולובוס שחורים ולבנים, עורבים מקרינים ומושבות של שקנאים ורודי גב.

נצא לעקוב כל יום אחר העדרים על מנת לצפות בדרמות בשידור חי. שישה לילות של מעקב מקרוב אחר הנדידה, כשנקודת השיא היא שעתם של תניני נהר הגרומטי, שפעם בשנה בלבד מזדמנת להם ארוחה מלכים כזו, לעתים עוברים חודשים בין ארוחה לארוחה, בעזרת הלנדקרוזרים המצוידים במכשירי קשר ננסה לאתר את מעברות הנהר, שם נוכל לצלם את העדרים במאות אלפיהם חוצים את הנהר כשמאות תניני ענק אורבים להם בשעת החצייה, וממתינים למאות עגלים צעירים שאובדים במים במהלך ההמולה. את ארוחות צהרים נאכל לעתים בשטח, בכדי לא לפספס הזדמנות של מפגשים נדירים עם להקת אריות או צ’יטה עם גוריה הקטנים (במידה והמזל יאיר לנו פנים).

תל אביב – אדיס אבבה – קלימנג’רו – Farm House
נצא בטיסה מנמל התעופה בן גוריון אל נמל התעופה של הקלימנג’רו בטנזניה. לאחר ההגעה ניסע לארושה לארוחת צהריים ב-Mountain Vilalge שבסופה נתחיל את דרכנו בנסיעה מערבה לעבר רמת הנגורונגורו. בדרכנו נחלוף על פני Mto Wa Mbu, איזור חקלאי עשיר בפירות ירקות, משובץ בעצי קוקוס ואף שדות אורז. נעבור ליד אגם מניארה ונתמקם ברמת הנגורונגורו .

מערב הסרנגטי- תיעוד הנדידה
לאחר ארוחת הבוקר נצא עם ציוד הצילום לארבעה ימים בסרנגטי מלאי פעילות בהם נעקוב אחר אורחות בעלי החיים: אריות, היפופוטמים, עדרים החוצים את הנהר, ועוד. הלודג’ ממוקם באזור הגרומטי העשיר בציפורים ומושך רבות מהן, צבעוניות ויפות: זרזירי הילדרברנט סגולים וכתומים, טורקו סגול כתר. המסע מאפשר התעמקות באזור על יושביו המיוחדים, קטנים כגדולים, תנינים, היפופוטמים, תנים, שועלים אוזננים, נמיות משורטטות, שפני עצים, שקנאים ועיטי ערבות. לינה בלב הסוואנה הפראית .
לינה ב-Mbuzi Mawe

סרנגטי
ביומיים הבאים נמשיך במסענו בסרנגטי, בשמורת הסרנגטי קיים הריכוז הגדול ביותר בעולם של בעלי חיים מכל הסוגים, בעיקר של פרסתנים וטורפים. אלפי בעלי חיים, אנטילופות, זברות, ג’ירפות, נשרים, פילים, ברדלסים, נמרים, אריות ועוד.
לינה ב- Serengeti Serena

סרנגטי- עמק אולדובאי – נגורונגורו
בתום סיור משלים בשמורת הסרנגטי נצא מזרחה אל רמות הנגורונגורו. בדרך נתעכב בעמק אולדובאי בו התגלו עצמותיו של האדם הקדמון שחי לפני מיליון וחצי שנים. משם נמשיך לביקור מרתק במניאטה (כפר) של שבט המסאי. בתום הביקור נמשיך לשטח השימור של הנגורנגורו ללינה בלודג’ הממוקם על שפת הקלדרה ממנו נשקף נוף מרהיב אל תחתית המכתש.
לינה ב- נגורונגורו סרנה

נגורנגורו – מניארה
את היום הבא נקדיש לסיורים מרתקים בתוכו של לוע הר הגעש שעומקו 600 מטר, קוטרו כ- 18 ק”מ ושטחו כ-300 קמ”ר, תוצאה של קריסת הר געש לפני כ-2.5 מיליוני שנים. נסייר במכתש אשר בתוכו חיים רבבות בעלי חיים שונים: פילים, אריות, ברדלסים, עדרים של זברות וגנו, נשרים וצבועים, כל זאת בנופים מגוונים של סוואנה, יערות, ביצות אגמי סודה ומים מתוקים המייצגים את רוב בתי הגידול של מזרח אפריקה. בתום הסיור ניסע אל איזור מניארה נתמקם במלון המצוי על שפת מצוק “העתקים” שממנו נשקף נוף מרהיב של האגם.
לינה ב-מניארה סרנה

מניארה- קילימנג’רו- תל-אביב
את היום נקדיש להשלמת סיורנו בשווקים המקומיים, לאחר ארוחת צהריים נצא אל שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.עבורכם!

בכל שנה עדרי הגנו יוצאים לנדידה הגדולה במהלכה העדרים עוברים דרך שמורת הסרנגטי לכיוון צפון ולכיוון מערב וחוצים את נהר המארה שורץ התנינים בשיאו של הקיץ ובשיאה של הנדידה הגדולה.
עולם אחר יחד עם קהילת מדריכי הסאפרי בטנזניה, נהגי הג’יפים, הטייסים המקומיים והמדריכים שלנו, התחלנו לתעד מקרוב את נדידת העדרים באתר זה.

ריכזנו את התוכן המקיף והשלם ביותר עבור אלו מביניכם שמתכננים טיול לטנזניה, בין אם למטרת חופשה רגועה, טיול ספארי או בילוי חד פעמי  – תוכלו למצוא כאן את הטיפים, ההמלצות הטובים ביותר.
אנו מזמינים אתכם לגלות את היעדים הקסומים שמציעה טנזניה למבקרים בה ומאחלים לכם טיול מהנה.

האתר טיול לטנזניה הוא חלק מקבוצת אתרי המידע למטיילים באדיבות עולם אחר.

ממפים את נדידת העדרים

בשנתיים האחרונות התחלנו לעקוב מקרוב אחרי תנועת העדרים ברחבי הסרנגטי.
באמצעות המטיילים, המדריכים והנהגים שלנו, התחלנו לתעד את תנועת העדרים במשך השנה.
בנוסף, אנו נעזרים בצוותי המטוסים המקומיים בטנזניה כדי לאתר את מיקום העדרים המדוייק. 
את סיכומי שנת 2017 ושנת 2018 תוכלו לראות בעמוד מיפוי הנדידה.
את תנועת העדרים בשנת 2019 תוכלו לראות במפה המלווה את האתר ואת הפרוייקט. טיילתם בטנזניה? צילמתם את עדרי הגנו?  שלחו לנו את התיעוד דרך הכפתור המצורף ותוכלו לתרום לפרוייקט תיעוד הנדידה הגדולה.

לקבלת הצעה לטיול לטנזניה מחברת Travel To Tanzania, חברה מקומית טנזנית המתמחה במתן שירותים ותשתיות לטיולי ספארי בטנזניה

מסלולים נבחרים

עם עולם אחר

טיסה ישירה

טיסה ישירה

© כל הזכויות שמורות לטיול לטנזניה | עולם אחר | תכנות וקידום: דיגיטל אקספרס מרקטינג