טיול לטנזניה

טיול לדרום טנזניה

טיול אל השמורות הגדולות והמרהיבות בעולם של דרום טנזניה. השמורות בדרום טנזניה הן הסוד השמור ביותר של עולם הטבע האפריקאי. שם ניתן לראות פילים נודדים, הרים מיוערים אגמים ונהרות, ולא להיתקל ולו בסימן אנושי אחד. השמורות עשירות בפרא מכל סוגיו: זאבים טלואים, תאואים, היפופוטמים, אריות, אימפלות, ג’ירפות, תנינים וכ-440 מיני  ציפורים בהם רבים היחודיים לדרום טנזניה בלבד.

יום 1: תל אביב- אדיס אבבה- דאר א סלאם 
נצא בטיסת אתיופין אייר-ליינס לעיר דאר אסלם, בירתה המסחרית של טנזניה, אשר נמצאת לחופו של האוקיינוס ההודי. לאחר ההגעה למלון נצא לסיור בעיר.

יום 2: דאר א סאלם – הפארק הלאומי רואהה 
השכם בבוקר נצא בנסיעה מערבה לכיוון הפארק הלאומי רואהה (National Park Ruaha) דרך עיירות אפריקאיות טיפוסיות וכפרי קטנים וציוריים. נחלוף על פני נופים יפים ונשקיף על יער באובבים עצום וקסום. בשעות אחר הצהריים נגיע אל הפארק ונצא לסיור רגלי קצר באזור מחנה האוהלים המפואר בו נלון.

יום 3-4: הפארק הלאומי – רואהה 
את היומיים הבאים נקדיש לחקירה מעמיקה של הפארק הלאומי רואהה (22,500 קמ”ר), שהפך באפריל השנה לפארק הלאומי הגדול ביותר בטנזניה. הודות למיקומו הנידח ולמספר המבקרים המצומצם בו הביקור בפארק מקנה תחושה של פרטיות וניתוק מהעולם ומעניק חוויה מיוחדת במינה של טבע פראי ובראשיתי. בפארק כמות מרשימה של חיות בר ונופים רבי חן. יש בו עדרי פילים המונים אלפי פרטים, ריכוז אדיר של באפלו, טורפים גדולים ויותר מ- 400 מיני ציפורים. נהר רואהה הגדול חוצה את השמורה ומתפתל בנחת בין גבעות, גאיות ומישורים עטורים צמחיה ייחודית, דקלי בורסוס תמירים ואין ספור באובבים הדורים. בנסיעה לאורך גדותיו ניתן לראות חבורות גדולות של היפופוטמים רובצים במים, קרוקודילים נחים על הגדות, ובבונים צהובים (תת מין ייחודי) משחקים בעליזות.
במהלך הביקור נבלה יום בנסיעת ספארי (safari game drive) ברחבי הפארק, נסייר ברגל בליוויי מדריך מנוסה ומלווים עם נשק (שכן, יש סיכוי לפגוש פילים, אריות ואפילו זאבים טלואים!) ונבקר בכפרים קטנים, לא מתויירים, של שבט המסאי ושבט ההֶהֶה הנמצאים על גבול השמורה. גולת הכותרת היא ספארי לילה יחודיי! הלינה אי-שם בסבך האפרקאי, במחנה אוהלים מפואר אותו פוקדים כמעט מדי לילה פילים, אריות ומיני אנטילופות היא חוויה בפני עצמה!

יום 5-7: רואהה- שמורת סלו 
לאחר ארוחת בוקר נטוס לשמורת סֶלו (Selous Game Reserve) (55,000 קמ”ר) שמורת הטבע הגדולה ביותר בעולם אשר הוכרזה ע”י אונס”קו כאתר מורשת עולמי.
עושר מיני בעלי החיים בסלו גדול במיוחד שכן הודות למיקומו יש בו הרכב ייחודי של מינים מזרח אפריקאים ומינים דרום אפריקאים, מקומיים ונודדים ומגוון גדול במיוחד של ציפורים, מעל 440 מינים. בשמורה זו נמצא אחד הריכוזים הגדולים ביותר של פילים (כ-60,000) וניתן למצוא בה אנטילופות סוס ייחודיות כגון הרואאן (Roan), הקודו (Kudu) והסייבל (Sable) וכן תת מין של גנו. בסלו חיים כ-1300 זאבים טלואים (African Hunting Wild Dogs) מין נדיר הנמצא בסכנת הכחדה ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות חבורות המונות עשרות פרטים! בשייט על נהר הרופיג’י העצום (Rufiji River) נצפה מקרוב בקבוצות היפופוטמים (בשמורה כ-40,000 פרטים), קרוקודילים, כוח הנילוס ונגיע לאי קטן עליו מקננים מאות עופות מים כגון כפן, פסוק מקור ומיני מגלנים.
מחנה האוהלים המפואר בו נלון שוכן על נהר הרופיג’י וממנו נצא לנסיעות ספארי בשמורה, סיור רגלי ושייט על הנהר. מחדר האוכל על גדת הנהר נוכל לראות בכל ערב את השקיעה.

יום 8-9: שמורת סלו – דאר א סאלם 
לאחר ארוחת בוקר נצא בטיסה לדאר א-סלם.
לאחר ההגעה נצא לקניות אחרונות בדאר א סאלם . לאחר מכן נצא בטיסת אתיופייאן איירלנייס חזרה ארצה דרך אדיס אבבה.
מומלץ!!! טיסה ישירה מסלו לחופשה משלימה בחופיו היפים של זנזיבר.

 

ממפים את נדידת העדרים

בשנתיים האחרונות התחלנו לעקוב מקרוב אחרי תנועת העדרים ברחבי הסרנגטי.
באמצעות המטיילים, המדריכים והנהגים שלנו, התחלנו לתעד את תנועת העדרים במשך השנה.
בנוסף, אנו נעזרים בצוותי המטוסים המקומיים בטנזניה כדי לאתר את מיקום העדרים המדוייק. 
את סיכומי שנת 2017 ושנת 2018 תוכלו לראות בעמוד מיפוי הנדידה.
את תנועת העדרים בשנת 2019 תוכלו לראות במפה המלווה את האתר ואת הפרוייקט. טיילתם בטנזניה? צילמתם את עדרי הגנו?  שלחו לנו את התיעוד דרך הכפתור המצורף ותוכלו לתרום לפרוייקט תיעוד הנדידה הגדולה.

לקבלת הצעה לטיול לטנזניה מחברת Travel To Tanzania, חברה מקומית טנזנית המתמחה במתן שירותים ותשתיות לטיולי ספארי בטנזניה

מסלולים נבחרים

עם עולם אחר

טיסה ישירה

טיסה ישירה

© כל הזכויות שמורות לטיול לטנזניה | עולם אחר | תכנות וקידום: דיגיטל אקספרס מרקטינג